Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Pc Doktoru
 Özel Forum : Pc Doktoru
Konu Konu: YAZILAR COPY YAPILAMIYOR Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
sonersev
Ulema
Ulema
Simge

Ülke: Turkey
Aktif Durum: Pasif
Gönderilenler: 245
Gönderen: 22-Haziran-2005 Saat 21:32 | Kayıtlı IP Alıntı sonersev

SORU

- Sayın doktor. Sitemize girdiğim zaman bazı sorunlarla karşılaşıyorum. Foruma yazarken bazen sayfam donuyor. Copy paste yaparak yenilemek istiyorum. Fakat yazdığım yazı copy yapılmıyor. Donduğu için de gönderilemiyor. Yenile yaparak tekrar forumu açıyorum. Onca yazdıklarım boşa gidiyor.

Bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz?

YANIT

- Sayın Üye, konuyu anladım sanıyorum.

İşletim Sisteminin Windows XP olduğunu düşünerek yazıyorum.

1.) Windows XP Servis Pack 2 kurulumu ( Bu windows programının yamasıdır. Yani açıklarını ve sorunlarını düzelttir. ) Bunu görebileceğin kısım
                     a.) Türkçe pc'lerde bilgisayarım simgesi sağ buton özellikler daha sonra Genel kısmındaki sistem yazan yerde service pack 1 veya service pack 2 gibi bir mesaj var mı yok mu ? ona dikkat etmen gerekiyor.
                     b.) İngilizce pc'lerde My computer --- properties -- General--- system --- service pack 2

Kurulu değil ise yükletirsen pc'ini daha uzun süre problemsiz kullanabilirsin...

2.) Anti-virus programı kurulu değil ise veya güncellenmemiş ise güncellemeni tavsiye ederim.

3.) Service pack 2 kurulu olduğu halde problemin devam ediyor ise veya service pack kurdurabilecek birisini bulamazsan sorunun çözümü için....

4.) Java Virtual Machine dediğimiz Java sanal makinesini kurman iyi olur. Bunu kurmak için http://www.java.com/en/download/manual.jsp bu adresi kullanabilirsin bir çok site bu desteği ister bunun faydaları.

a) internet'de bankacılık işlemleri yapmadan önce de gerekli istenen bir programdır.

b) internet üzerinden oyun oynamak istersen kurmak gereken bir programdır.

Sonuç itibariyle

http://www.java.com/en/download/manual.jsp bu adresten Windows (Offline Installation)filesize: 15.2 MB) olanı siteden indirip kurarsan sorunun birinci aşamasını geçmiş olabiliriz.

5.)Macromedia flash desteğini kurmanda fayda var.

Aşağıdaki adresten kurarsan sorunun çözülebileceğini düşünüyorum. http://www.macromedia.com/shockwave/download/download.cgi?P1 _Prod_Version=ShockwaveFlash

Yardımcı olabildiğimi umarım.

Yukarı Dön Göster sonersev's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: sonersev

ebrar_30
enderunlu
enderunlu
Simge

Gönderilenler: 1803
Gönderen: 22-Haziran-2005 Saat 23:25 | Kayıtlı IP Alıntı ebrar_30

Sayın Pc Doktorum,

Verdiğiniz tavsiyeler için teşekkür ederim, ancak malesef sorunum devam ediyor  Bu yazıları korkarak yazıyorum, yazılarım gidecek diye her an tetikde bekliyorum  Windows XP Servis Pack 2 kurulumu mevcut, önerdiğiniz programlarıda kurdum ancak halen sorunum devam ediyor

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

Seize The Day
Yukarı Dön Göster ebrar_30's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: ebrar_30

sonersev
Ulema
Ulema
Simge

Gönderen: 23-Haziran-2005 Saat 14:09 | Kayıtlı IP Alıntı sonersev

Merhaba Ebrar,

Sorunu biraz daha açıklamanı isteyebilirmiyim? :)

Diğer arkadaşlar da belki aynı tarz sorunlarla karşılaşıyorlardır. Onlara da yardımcı olmuş oluruz.

1.) Bilgisayarındaki donma şekline karşına çıkan sorun, bizim siteye girdiğin zaman mı oluyor? Cevap : Evet ve hayır olsa dahi aşağıdaki işlemleri yapmanda fayda vardır.

* Service pack 2 ve Java Virtual machine'i de kurduğunu söylemiştin. onlara ek olarak

* Internet Explorer ---- > Internet Options(seçenekleri) ----> Delete Cookies(çerezleri sil) ----> Delete Files ( Dosya tanımlamları sil) yapıp cache'ini boşaltabilirsin...

* Adaware tarzı bir program kullanıyorsan onunla tarattırabilirsin veya adaware kurabilirsin. İndirmek için aşağıdaki adresi kullanabilirsin...  http://www.lavasoftusa.com/support/download/

--------------------------------------------------

* Bilgisayarda işlem yapılmadığında dahi kilitlenme yapıyorsa,  Ekran kartı veya Ram'den kaynaklı olabilir...

---------------------------------------------------

Sorun bunlar haricinde ise :) bilgisayarındaki verilerin güvenliğini sağladıktan sonra yeniden kurdurmak daha doğru olur....

Görüşmek üzere kolay gelsin iyi çalışmalar...

ebrar_30
enderunlu
enderunlu
Simge

Gönderen: 23-Haziran-2005 Saat 17:25 | Kayıtlı IP Alıntı ebrar_30

Merhabalar,

Tabi ki sorunumu daha açıklayabilirim :)

Bilgisayarımda ekranın donması sadece bizim sitede olmuyor. İş ile ilgili web üzerinden kullandığım bir programda da aynı sorunu yaşıyorum. Ama orada kayıtlarımın içine hiç giriş yapamıyorum. Bunun dışında ekranımda donma olmuyor, zaten donan explorer sayfasının dışında farklı sayfalarım normal çalışır durumda oluyor.

Kullandığım webtabanlı programda dosya tanımlamalarının çoğalması durumunda sorun yaşadığımı bildiğimden düzenli olarak o dosyaları sildiğim için oradan da kaynaklanmadığından eminim.

Bu akşam eve gidince hem sizin önerilerinizi hemde İnternet seçeneklerinden, özel düzey güvenlik ayarlarımı kontrol edeceğim. Eğer yine olmazsa bilgisayarımı yeniden kuracağım. Umarım bu sayede sorunu giderebiliriz, böylece hem burada foruma yazarken acaba yazdıklarım gidecek mi diye bir korkum olmayacak, hem de evden işlerimi takip edebileceğim.

Gelişmeleri de sizlerle paylaşacağım.Wink

İlginiz için çok teşekkür ederim.

Seize The Day

ebrar_30
enderunlu
enderunlu
Simge

Gönderen: 23-Haziran-2005 Saat 22:47 | Kayıtlı IP Alıntı ebrar_30

Merhabalar,

Adaware programını da çalıştırdım, güvenlik ayarlarını da kontrol etmeme rağmen malesef sorunum devam ediyor

Seize The Day

sonersev
Ulema
Ulema
Simge

Gönderen: 24-Haziran-2005 Saat 11:09 | Kayıtlı IP Alıntı sonersev

Merhaba Ebrar,

Tüm bu işlemleri yaptığın halde sorunun düzelmediyse, registry(kayıt düzenleyici) ayarlarında sorun olabilir. Bilgisayarın yeniden kurulma zamanı gelmiş gibi gözüküyor.  :( Bilgisayarındaki verileri güvenli bir yere yedekledikten sonra yeniden kurmak çok daha doğru olacaktır diye düşünüyorum...

Bende size teşekkür ederim.

İyi çalışmalar. Görüşmek üzere.

_freestyler_
enderunlu
enderunlu
Simge

Gönderilenler: 591
Gönderen: 24-Haziran-2005 Saat 13:29 | Kayıtlı IP Alıntı _freestyler_

Sayın;

Ebrar arkadaşım,canım kardeşim,kokoşum!... neden yazılarını cvp kutusuna yazdıkdan sonra bunu kullanmıyosun!...

bu logoyu tıklarsan otomatıkmen yazdığın yazılar kopyalacaktır!...

yaklaş bakım gel bi öpim seni!...

Yukarı Dön Göster _freestyler_'s Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: _freestyler_

ESRA
enderunlu
enderunlu
Simge

Gönderilenler: 630
Gönderen: 24-Haziran-2005 Saat 14:27 | Kayıtlı IP Alıntı ESRA

Teşekkürler arkadaşlar bu bilgilerden yararlanacağım.

ebrar_30
enderunlu
enderunlu
Simge

Gönderen: 26-Haziran-2005 Saat 22:38 | Kayıtlı IP Alıntı ebrar_30

Merhaba Arkadaşlar,

En sonunda sorunum çözüldü  Hemen sizinle paylaşmak istedim. Hem sitedeki copy paste de bir sorun yok hemde işimle ilgili kullandığım web tabanlı programım da çalışıyor.

Nasıl çözüldüğüne gelince; Bilgisayarımın güvenlik merkezine bakıyordum orada kendi kullandığım virüs programının yetersiz veya güncel olmadığını ileten uyarı gördüm ve hemen araştırmaya başladım." http://www.inndir.com/program.php?id=10201"  yeni antivirüs programı indirdim, bilgisayarım da tarama yaptım 3 tane virüs buldu, baya iyi bir  program tavsiye ederim, tabi pc doktorumuz da bir incelesin bakalım Kendi programımı da hemen kaldırdım. 

Bir de Adware Away'i indirmiştim bu da temelde bilgisayarda bulunabilecek kötü niyetli programları dosyaları ya da herhangi bir aracı temizlemek üzere yazılmış  bir program. http://www.inndir.com/program.php?id=19546 sanırım bununda faydası oldu, tam emin değilim

Bu yazımı da silinecek diye korkmadan yazabildim

Yardımlarınız ve önerileriniz için tekrar çok teşekkür ederim.

Seize The Day

weezy
enderunlu
enderunlu
Simge

Gönderilenler: 527
Gönderen: 27-Haziran-2005 Saat 09:36 | Kayıtlı IP Alıntı weezy

günaydın arkadaslar,

ebrarcım sorunu çözebildiğine çok sevindim.

maalesef benim de bir sorunum var.foruma resim koyarken resimler ÇİFT olarak çıkıyo. sevgili badboy da çok iyi bilir bunu,hep kendisi düzeltiyo benim gönderdiğim resimleri.bunun sebebi ne olabilir?

Sayfa Sonraki >>
  Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma