Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Rüya
 Özel Forum : Rüya
Konu Konu: RÜYALARIMIZ BİZE NE ANLATIYOR? Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazanlarda
Mesaj << Önceki Konu | Sonraki Konu >>
çiçekçi
enderunlu
enderunlu
Simge

Aktif Durum: Pasif
Gönderilenler: 907
Gönderen: 12-Nisan-2006 Saat 12:36 | Kayıtlı IP Alıntı çiçekçi

Çok sevgili, ilgili, falsız, metafiziksiz kalamayan, kalınca ne yapacağını şaşıran okuyucum, bugünkü yayınımızda sizlerle , bilimin de incelemeye aldığı ama bir türlü tam olarak çözemediği gizemi araştıracağız: Rüyalarımız.

Rüya'nın ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Gece uyuruz, uykumuzda bazen renkli bazen renksiz,bazen komik,bazen,korkulu ,hayattan yansımalar görürüz.Bu yansımaların içindeki karakterler gerçek hayattan tanıdığımız simalar olabildiği gibi,daha önce hiç görmediğimiz karakterler de olabilir.

Rüyalarımızı ben iki ana kategoriye ayırıyorum ve sizlerle herkesin bildiği gece görülen rüyaları değil, gündüz görülen rüyaları incelemeye çalışacağım. Sevgili okuyucum, bu ayrım çok ama çok önem taşımaktadır zira daha bugüne dek gündüz görülen rüyalar için bir rüya yorumları kitabı, sözlüğü basılmadı, üzerinde inceleme yapılmadı. Sizinle bir ilke imza atmış olacağız.

Gündüz görülen rüyalar ve yorumlanması

Bu rüyaları , gözümüz açıkken görürüz. Öyle öğle yemeği üzerine masa başında şekerleme yaparken değil.

40 yaşına dek astronot olmayı her gün rüyasında gören banka memuru, bir anda bu rüyasından uyanıverir, çaycının '' abi, fişlerini ver '' demesiyle…

Hepimiz yaşamışızdır belki de bunu. Hayatın bizi nereye , hangi noktaya taşıdığını,hayat bizi taşımakta iken fark edememek,gözü açık rüya görmenin ta kendisidir. Annelerimize, babalarımıza, büyüyünce senin gibi olmayacağım dediğiniz günleri hatırlayın, belki de şimdi birer kopyalarısınız onların.

Bu rüyaların en acı verici olanları da, şu meşhur YARATIK -ALİEN- filminde olduğu gibi, birinin içindeki korkunç yaratığı gördüğümüz andır.

Benim fixastrolog olarak felsefem, hepimizin aslında bir yaratık olduğudur, ve birbirimizin yabancılığına saygı duymamız gerektiğidir.Gözlemlerim ve insanlar üzerinde yaptığım incelemelerde, kimi insanın çizgi romanlarda çizilen sevimli küçük yeşil adamlar olduğunu,kimilerinin ise görüldüğü anda insanın içine korku salacak yaratıklar olduğunu fark ettim.

İşte ana konu budur; rüya görmeye başlarız bu yaratıkları görünce, kendimizi zorluyor da olabiliriz:

Çoğumuz belki de kötü yaratıklara inanmak istemediğimiz için, öcü yok işte demek için, azimle iyiyi sevimliyi görmeye çalışırız. Bu kötülerle bir araya gelmek, arkadaş olmak, beraber çalışmak dayanıklı bir bünye ister, gerektiği anda rüyanın ağırlığından uyanma becerisi ister. Aman ha dikkat edin sevgili okuyucum, gündüz görülen rüyadan uyanmama olasılığı da olabilir,eğer uyanmaz iseniz ya da uyandırılmazsanız ne olur? Malum, gelecekten haber verir bu rüyalar. Hayırdır inşallah diyelim-hayır değildir bu sefer-…

Etrafımızdaki mutsuz yetişkinlere bakın, onlardan biri olacaksınız.Çocuğunu döven , eşini hırpalayan, trafikte iki dakika kırmızı ışıkta bekleyemeyen, üst komşu biraz yüksek sesle müzik dinleyince kapısında biten, konser salonunda konseri değil gelenleri seyreden,ona buna şişşşt şişşt diye seslenen, markette kazara kendisine çarpan çocuğu azarlayan, üzerine çamur sıçradı diye,yağan yağmurun tadını çıkarmayıp gününü karartan, içtiği bir bardak suya şükretmek yerine, bardağı masaya çarpan bir yetişkin…Kaşlarının arasında yaşlılıktan değil,kaş çatmaktan derin bir çizgi olmuş bir yetişkin…

Gündüz görülen rüyaların eğlenceli olanları da var tabii. Sadece tezgahtar kız güzel diye, bir dükkana girip şunun bunun fiyatını sormak, seyredilen dizideki karizmatik aktörün ne kadar da iyi bir oyuncu olduğunu sebepsiz yere onbeş dakika anlatmak:… gibi gibi gibi… Nedense keyifli rüyalardan şak diye uyanıveririz.. tühhhh:

Aynı rüyayı üst üste görme dumuru-pardon durumu-

Diyelim ki,aynı rüyayı hep görüyorsunuz, ve uyandığınızda ,hep kendinize söyleniyorsunuz, hay Allah ben niye hep aynı şeyi yapıyorum, bak yine aldatıldım, bak yine kandırıldım, bak Ayşe, Fatma, Mehmet, Hasan bunlar da kötü çıktı…

Önünüzde iki seçenek vardır artık:
1- Kendinizi suçlayacaksınız, rüya kahramanlarını suçlayacaksınız, dedikodu yapacaksınız bol bol, yeminler edeceksiniz 'bir daha asla…' diye başlayan cümlelerle.
2- Kendinizi affetmeyi öğreneceksiniz, rüya kahramanlarını affetmeyi öğreneceksiniz, ayrılmayı öğreneceksiniz, terketmeyi öğreneceksiniz, öğrenmeyi öğreneceksiniz.

Sonsöz: ( hep önsöz olmaz ya)

Çakıl taşları arasında bir inci bulmak güzel bir tesadüf olabilir.
Çakıl taşlarının arasında sürekli inci bulmak sizin şanslı olduğunuzu gösterebilir.
Çakıl taşlarını inci gibi görmeye başlamak sizin rüya gördüğünüzü gösterir.
Çakıl taşının kırılıp da içinden inci çıkması mucizedir.

Çakıl taşı mı inci mi daha …?
Herhangi bir sıfat koymayacağım soruya, buna siz karar vereceksiniz…
Rüyalarınıza mukayyet olun.:)
Hoşkalın

Fixastroloji yayınları,2006
Fixastrolog,fix

Figen Erdeveciler

Guests
Misafir
Misafir

Aktif Durum: Aktif
Gönderilenler: -96
Gönderen: 08-Şubat-2007 Saat 17:33 | Kayıtlı IP Alıntı Guests

Rüyalar ,rüya yorumları çok ilginç, ben az rüya görenlerdenim

Gördüğümde de hep kocaman çok çok odalı evler görüyorum. Eski ama çok güzel eşyaları olan evler bunlar. Ve hep çok onarım yapmak gerekiyor ama bu aynı tip rüyalarımda duygu efekti çok hoş.

Umarım aramızda yorum yapabilen bir arkadaş vardır

Yukarı Dön Göster Guests's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: Guests

Guests
Misafir
Misafir

Aktif Durum: Aktif
Gönderilenler: -96
Gönderen: 18-Şubat-2007 Saat 11:01 | Kayıtlı IP Alıntı Guests

Image hosting by TinyPic

Özel mülk olan evler (daireler) kişinin eşi, ailesi ve geçimidir: Yeni bina -gerek inşa edelsin gerekse satın alınsın- evlenmeye, Evin, duvarları ile beraber bir yere gitmesi taşınmaya, Evin genişlemesi ve onda meydana gelen her türlü olumlu değişme hayaatta meydana gelecek hayırlı gelişmelere, Evde görülen daralma ve eksilme dünyalıktan kayba, Geniş ev dünya ve ahiret mutluluğuna, Dar ev dünyada sıkıntı ve ahirette azaba, Kerpiç duvarlı ahşap ev takvaya, Yüksek ve debdebeli binaları olduğunu görmek fitne ve sıkıntıya, Ev yapmak aileyi, akraba ve dostları bir araya toplamaya; dağınık gidişata çekidüzen vermeye, Bir yerleşim alanında ev yapmak orada bir kadınla evlenmeye, Evin direği yahut kolonları babaya, Evin yahut tavanın yıkılması vefata, Evin tamamının yahut bir kısmının kişinin üzerine yıkılması musibete, Odalar eş ve çocuklara, Çatı ve tavanı yöneticilere, Süslemeli, nakışlı ev itibara, velayete, ilme, Her çeşit güzel bina sevinç, neş'e ve sürura; Eve girmek evlenmeye yahut huzura ermeye, Cami yaptırmak zengin için malının zekatını vermeye, fakir için zengin olmaya, alim ve sanatçı için hayırlı ilim ve esere, yönetici için hakka ve halka hizmete, Köyde konuk evi yaptırmak misafirperverliğe, Şehirde halkın yararı için bina yaptırmak insanlara faydalı bir iş yapmaya, Kamuya ait binalar, onların durumuna göre, bazen adaletle hükmetmeye bazen halka gadretmeye delalet eder.

Yukarı Dön Göster Guests's Özellikler Diğer Mesajlarını Ara: Guests

yuna
Ulema
Ulema
Simge

Aktif Durum: Pasif
Gönderilenler: 1339
Gönderen: 20-Şubat-2007 Saat 02:23 | Kayıtlı IP Alıntı yuna

Sevgili bkimene

Bence rüya yorumlarını en iyi

muhteşem Jizel'in arkadaşları yapabilir.

Eğer Bu Konuya Cevap Yazmak İstiyorsanız İlk Önce Giriş
Eğer Kayıtlı Bir Kullanıcı Değilseniz İlk Önce Kayıt Olmalısınız

Yanıt YazYeni Konu Gönder
Yazıcı Sürümü Yazıcı Sürümü

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma